Vairavimas potvynio metu

floodAr jums yra tekę vairuoti potvynio metu?
Tikimės, ne, ir tikimės, kad neteks, nes tai gali būti iki skausmo nemaloni patirtis, kuri dažniausiai baigiasi blogai. YouTube puslapyje yra sukurta net atskira kategorija vaizdelių apie vairavimą per potvynius (“Flood Driving Fail”), ir šie vaizdai privers jus griebtis už galvos.
Bėda ta, kad dauguma mūsų yra tikrai prastai pasirengę vairuoti potvynio metu. Vairavimo kursuose to nemoko, o gamta turi gana bjaurų įprotį tokias patirtis pasiūlyti, kai esi tam nepasirengęs arba kur nors skubi.
Tad jūsų dėmesiui – kelios paprastos taisyklės:

  • Pirmiausia, jei žinote, kad kelyje yra potvynio pavojus – nevažiuokite, nebent kelionė tikrai neišvengiama.
  • Jei vis dėlto tenka važiuoti per vandenį, pasirinkite aukščiausią tašką kelyje, paprastai tai būna kelio vidurys. Jei kažkas atvažiuoja priešais – saugiai prasilenkite.
  • Pagrindinė saugaus gylio taisyklė sedano tipo automobiliui yra maždaug 6 coliai, arba 4, jei tai tekantis vanduo. Net džipai ir sunkvežimiai tik nežymiai gali viršyti šią ribą. Tekančiame vandenyje 9 colių gylio pakanka, kad automobilis jau ne važiuotų, o plauktų.
  • Jei automobilis atsidūrė vandenyje, apsišarvuokite sraigės kantrybe ir judėkite itin lėtai – iki 5 mylių per valandą greičiu. Jokiu būdu ne greičiau, nes pradėsite akvaplanuoti, ir nesustokite, kol neišvažiuosite iš vandens.
  • Stabdžius spauskite švelniai, po kelis kartus. Kai išsikapanosite, išdžiovinkite juos.

roadJei vanduo pažeidė automobilį, nebandykite jo užvesti. Susiraskite, kas jį nutemptų ir profesionaliai patikrintų.
Susisiekite su mumis arba savo draudimo agentu ir laikykitės jo nurodymų.
Jei potvynis nesmarkiai pažeidė apdailą, tiesiog išdžiovinkite automobilį atidarę dureles ir langus, bet jei matote dugno, variklio ar elektros pažeidimų, jie turi būti tvarkomi autoservise, o po to automobilis turi būti nuodugniai patikrintas dėl rudžių ir kitų gedimų.
Nuo draudimo bendrovės priklauso, kokios būklės automobilis po potvynio bus laikomas nebetinkamu naudoti, tačiau viena taisyklė galioja visada – jei vanduo pasiekė prietaisų skydelį, mašina tikrai bus nurašyta. Draudikas gali pats organizuoti patikrą arba atsiklausti profesionalo nuomonės.
Jei domitės, ar automobilio draudimo polisas galioja ir potvynio atveju, galime jus patikinti, kad taip – greičiausiai tai bus visapusiška apsauga. Kitaip tariant, jums nereikia atskiro draudimo nuo potvynio.
Bet jei norite būti užtikrintas ar turite kitų klausimu, būtinai skambinkite mums. Ir vairuokite saugiai!
P.S. Po uragano Katrina naudotų automobilių prekyvietėse atsirado daug potvynio pažeistų mašinų. Dėmesio – tai blogas pasirinkimas. Patarimų, kaip nenusipirkti skendusio automobilio, ieškokite čia.

January 27th, 2016 by Goodwill Financial