5 įprastos sveikatos būklės, galinčios turėti įtakos jūsų gyvybės draudimui

healthViena iš daugybės priežasčių, kodėl amerikiečiai neturi gyvybės draudimo, yra ta, kad jie tiki, jog dėl sveikatos būklės draudimo jie negaus, o jei gaus – jis bus per brangus. Tačiau ne visada tiesa yra tokia.
Daug žmonių įsigyja gyvybės draudimą už gerą kainą nepaisant sveikatos būklės. Žinoma, draudimo bendrovės pagal kliento sveikatos būklę nustato kainas, tačiau jos priklauso ir nuo to, ar liga valdoma vaistais, o gal jau pagydyta. Juk su medikų pagalba įvairūs sutrikimai gali būti kontroliuojami ir turėti minimalų poveikį gyvybės draudimo kainai.
Taip pat gyvybės draudimo bendrovės minimalizuoja rizikas klientams priskirdamos tam tikras sveikatos kategorijas. Įprastai jų yra trys: standartinė, aukštesnė ir aukštesnė plius. Tarp kategorijų kainos gali skirtis 20-30%, priklausomai nuo draudimo bendrovės. Pateikiame keletą gana dažnai pasireiškiančių sveikatos būklių ir draudimo įmonių politikos jų atžvilgiu pavyzdžių.
Aukštas kraujospūdis: negydoma hipertenzija gali lemti rimtesnes sveikatos problemas. Draudikai pagal sveikatos būklės sunkumą ir galimybes ligą kontroliuoti medikamentais klientą priskiria tam tikrai kategorijai. Įprastai asmuo, kurio kraujo spaudimas yra 150/90 arba žemesnis, priskiriamas standartinei kategorijai, aukštesniąją gaus klientas, kurio kraujospūdis nesiekia 140/90.
Aukštas cholesterolio lygmuo: daugiau nei 102 milijonai vyresnių nei 20 m. amerikiečių kenčia nuo padidėjusio cholesterolio kiekio. Draudimo bendrovės klientą, kurio cholesterolio lygmuo yra 350 mg/dL, priskiria standartinei kategorijai, aukštesniąją gauna klientas, kurio cholesterolio kiekis yra mažesnis nei 250 mg/dL, o aukštesniajai plius klasei priskiriamas žmogus su ne didesniu nei 220 mg/dL cholesterolio lygmeniu.
Padidėjęs nerimas: nuo jo kenčia net 18% amerikiečių, ir tai yra dažniausiai nustatoma psichinė liga JAV. Padidėjusį nerimą draudimo bendrovės įvardija kaip rizikingą, nes jis neretai išsivysto į sunkesnes formas – depresiją, priklausomybę nuo medikamentų ar kitų narkotinių medžiagų, taip pat nemigą. Aukštesniajai plius kategorijai įprastai priskiriami klientai, padidėjusį nerimą raminantys ne daugiau nei vienais šeimos gydytojo išrašytais vaistais.
Nutukimas: kadangi net trečdalis amerikiečių kenčia nuo nutukimo, tai vienas dažniausių sveikatos sutrikimų, su kuriais susiduria gyvybę draudžiančios bendrovės. Klientus dauguma jų kategorizuoja pagal kūno masės indeksą (KMI). Asmuo, kurio KMI yra 26-28, gauna aukštesniąją plius kategoriją, kai KMI yra 27-34 – priskiriama aukštesnioji kategorija, o klientas, kurio KMI yra 34-38 ar net daugiau, patenka į standartinę kategoriją.
Rūgšties refliuksas: šis sveikatos sutrikimas vargina 19 milijonų amerikiečių, ir vėlgi tai yra viena dažniausiai diagnozuojamų ligų. Kadangi negydomas refliuksas gali išsivystyti į vėžį, draudikai šią sveikatos būklę taip pat priskiria padidintos rizikos grupei. Tačiau gera žinia yra ta, kad klientai, nestiprų refliuksą gydantys nereceptiniais vaistais, įprastai priskirami aukštesniajai plius kategorijai. Jei refliuksui gydyti jau reikia receptinių medikamentų, priklausomai nuo jo stiprumo, toks klientas jau bus priskirtas aukštesniajai ar standartinei kategorijai.
Tad neleiskite, kad didelių kainų baimė užkirstų jums kelią gauti tinkamą gyvybės draudimą. Milijonai žmonių kenčia nuo šių sveikatos sutrikimų ir dauguma jų gali būti priskirti aukštesniajai ar net aukštesniajai plius kategorijai. Ir atminkite – dalis šių ligų gali būti išgydomos. Tam padės medikai, vaistai, tinkama mityba ir… mankšta.

September 9th, 2015 by Goodwill Financial