Saugesnis paauglių vairavimas

teenAtsiverskite bet kurį laikraštį ar atsitiktinai įsijunkite vakaro žinias per vietinę televiziją ir neilgai trukus perskaitysite ar išgirsite apie avariją, kurioje žuvo ar buvo sužaloti paaugliai.
Automobilių avarijos yra dažniausia 14-18 metų jaunuolių mirties priežastis. Tragiška, bet žūsta net pusė į avarijas patekusių paauglių vairuotojų.
Deja, savo darbe mes labai dažnai susiduriame su šia statistika ir žinom žmonių, kurie yra išgyvenę sūnaus ar dukters netektį avarijoje.
Tačiau tyrimai rodo, kad tik 25 proc. tėvų ar giminaičių su paaugliais savo aplinkoje yra rimtai pasikalbėję apie saugaus vairavimo pagrindus. O būtent jie turėtų priminti jaunuoliams, kad šie turėtų būti atidesni vairuotojai.
Praėjusiais metais, minint Nacionalinę saugaus paauglių vairavimo savaitę, buvo koncentruojamasi į 5 pagrindinius saugaus vairavimo aspektus, kurie paaugliams svarbūs visada:

  • Jokių mobiliųjų telefonų vairuojant;
  • Jokių papildomų keleivių, jei jiems nėra numatytos vietos;
  • Jokio greičio viršijimo;
  • Jokio alkoholio;
  • Jokio vairavimo be saugos diržo.

Tiesa yra tokia, kad jokioje valstijoje ar provincijoje neveikia įstatymai, galintys visiškai apsaugoti jaunus vairuotojus, taigi, tėvų nustatytos taisyklės gali būti lemiamos apsaugant paauglius nuo pavojaus.
mediumPasak JAV Nacionalinės saugumo tarybos, “niekas geriau neišmokys paauglio vairuoti, nei tėvai. Tad būkite geri savo vaikų mokytojai.” Ir jūs, ir jūsų vaikai ar paaugliai iš pažįstamų šeimų net gali užsiprenumeruoti kassavaitines pamokas bei patarimus iš šio puslapio.
Lygiai taip pat svarbu, kad jaunuoliai būtų pakankamai apdrausti nuo pavojų, su kuriais jie susiduria kelyje. Netgi pats geriausias vairuotojas išvažiavęs į greitkelį akis į akį susiduria su pavojumi.
Vertingų nuorodų, kokie automobiliai yra saugiausi paaugliams, pateikia Kelių saugumo draudimo institutas (IIHS). Jų ataskaitą rasite čia.
O jeigu mes galime būti naudingi apdraudžiant jūsų šeimos automobilius, – arba jeigu jums reikia kitokio draudimo – būtinai susiekite. Geriau anksčiau, nei per vėlai.

January 10th, 2016 by Goodwill Financial