Peršalimo ir gripo prevencija darbe

Deja, šios nemalonios ligos mus užklumpa kiekvienais metais ir gali turėti įtakos visam ofiso darbui ir atmosferai. Užtenka vos vieno sergančio darbuotojo ir virusas gali pasklisti visame biure. Tyrimų duomenimis, užkrėsti gali net per 6 pėdas nuo mūsų čiaudintis, kosintis ar kalbantis žmogus. Tuo tarpu smulkiajam verslui ypač didelę įtaką daro dėl ligos smarkiai sumažėjęs dirbančiųjų skaičius. Tačiau tai galima išvengti, jei vadovausitės keliomis taisyklėmis.

  • Paskiepykite darbuotojus. Tai vienas geriausių būdų kiekvienais metais išvengti ligos. Jei sunku suderinti laiką nuvykti į kliniką, darbuotojai gali būti paskiepyti darbo vietoje.
  • Pasirūpinkite švara darbo vietoje. Gripo virusas ant paviršių išlieka nuo dviejų iki aštuonių valandų, todėl skatinkite darbuotojus reguliariai nuvalyti darbo stalą, o pirkdami valymo priemones, atkreipkite dėmesį į tai, ar jos efektyviai apsaugo nuo gripo virusų.
  • Sudarykite galimybes dirbti iš namų. Kadangi viruso simptomus pastebėti jų nejaučiant sunku, vis dėlto, gripo virusas gali plisti ir prieš susergant. Todėl ypač svarbu sumažinti žmogiškų kontaktų skaičių ir sudaryti galimybes dirbti iš namų.
  • Apsvarstykite kelionių atidėjimo galimybes. Gali būti, kad dėl ligos proveržio Jūs ar Jūsų darbuotojai negalės vykti į kelionę, svarbu būti tam pasiruošus iš anksto ir lanksčiai planuoti keliones.
  • Informuokite darbuotojus apie ligą ir jos pavojus. Rekomenduojame išdalinti jiems trumpus informacinius lapelius apie gripo prevenciją ir simptomus. Tai gali turėti teigiamos įtakos ir apsaugoti nuo ligų darbuotojus ir jų artimuosius.
March 20th, 2018 by Goodwill Financial