Pasirengimas pensijai

Jūs, žinoma, tikrai nesitikite, o ir turbūt nenorite dirbti amžinai. Todėl pasirengimas būsimai pensijai yra svarbi finansinio planavimo dalis.

Retirement1

Šiandienos pensininkai išmokas gauna iš kelių šaltinių: socialinio draudimo pensiją, pensijų fondo išmoką, turi asmeninių santaupų ir investicijų. Kaip Jūs nuspręsite investuoti savo pinigus, priklauso nuo Jūsų poreikių, gyvenimo filosofijos, amžiaus, tikslų ir kitų faktorių.

  • Atsakykite sau į kelis svarbius klausimus: kada norite išeiti į pensiją, ką norite veikti išėjęs į pensiją, kur norite gyventi, kiek pinigų Jums užtektų pragyvenimui?
  • Raskite laiko pagalvoti apie išėjimą į pensiją ir susidėlioti prioritetus bei pasirengti tam. Domėkitės investavimu ir susipažinkite su svarbiausiais terminais: akcijos, obligacijos, rizikos, anuitetai, grąža.
  • Jei neturite atliekamų pinigų didelėms investicijoms, pradėkite nuo taupomosios sąskaitos ir pensijos kaupimo plano. Susiraskite patikimą draudiką. Turėkite minty, kad po kurio laiko Jūs galbūt norėsite pakeisti kaupimo planą, atsižvelgdamas į savo amžių, išsikeltus tiklus ir ir požiūri į investavimo riziką.
  • Visos investicijos susijusios su rizika. Kuo didesnė rizika, tuo didesnė finansinė grąža, kuo mažesnė rizika – tuo mažesnė ir grąža. Tačiau didelė rizika negarantuoja, kad visi pinigai sugrįš su kaupu – juk būna ekonominių nuosmukių.
  • Jei esate jaunas ir vienišas, galite sau leisti didesnę riziką, nei tada, kai jau esate vedęs ir turite vaikų. Jei Jums jau 60, ieškokitės saugesnių investicijų, pavyzdžiui, į obligacijas.

Sudarę protingą investavimo planą, Jūs būsite finansiškai saugus, laisvas ir galėsite ramiai bei džiaugsmingai pasitikti senatvę. Visais Jums rūpimais klausimai apie pensijų kaupimą visada gali padėti Goodwill Financial. Tiesiog paskambinkite mums.

May 22nd, 2015 by Goodwill Financial