Kaip apdrausti vertingus meno kūrinius

Gal dauguma iš mūsų niekad neturės Pikaso ar Rembrandto darbų, bet vieną dieną galime (o galbūt ir įsigysime) tikrai vertingą meno kūrinį. Ir tada mums kils klausimas – o kaip tą kūrinį reikėtų apdrausti.
Kai kalba pasisuka apie vertingų daiktų draudimą, pirmiausiai į galvą šauna sužadėtuvių žiedai ar kita brangi juvelyrika. Tačiau papildomai apdrausti galima daug vertybių – nuo brangios vienetinės pašto ženklų kolekcijos iki prabangių kailinių ir, žinoma, meno kūrinių.

Dauguma atveju meno kūrinių draudimas įtrauktas į būsto savininko ar nuomininko draudimą. To turėtų užtekti didžiajai daliai tokių paveikslų turėtojų.
Tačiau ką daryti, jei jūs paveldėjote arba įsigijote tikrai brangų garsaus menininko kūrinį? Tokiu atveju vertėtų pagalvoti apie atskirą tokių vertybių draudimą.
Net jei šis kūrinys apdraustas bendrame būsto draudime, verta įsigyti atskirą polisą. Tai leis jums pasirinkti įmokų dydį, keisti draudimo sumas ar numatyti, kaip bus atlyginta už dingusį ar sugadintą daiktą.
Įsivertinkite meno kūrinį
Kalbant apie meno kūrinių draudimą, pirmiausiai reikėtų šį draudimo objektą profesionaliai įvertinti. Tai padės užtikrinti, kad už paveikslą ar kitą dirbinį vagystės ar sugadinimo atveju bus tinkamai atlyginta.
Vertintojas jūsų daiktą idenfitikuos ir nustatys, ar jis nėra padirbtas. Paveikslo autentiškumas nustatomas keliais būdais:

  • Patikrinamas autoriaus parašas;
  • Ištiriamas stilius ir potėpiai;
  • Apžiūrima drobės struktūra ir paveikslo nugarinė dalis (padirbiniai dažnai tapomi nelygiais ir nevienodais potėpiais kraštuose, paliekant baltus dryžius kitoje pusėje – padirbinėtojai paprastai nesidomi naudojamų dažų kokybe.);
  • Patikrinama paveikslo pardavimo istorija ir ar įmanoma atsekti kilmės vietą bei rasti autentiškumo patvirtinimą.

Ta pati procedūra galioja ir tuo atveju, jei jūs turite originalią, riboto leidimo nutrauką ar plakatą. Tik vertintojas papildomai patikrins tiražo ir egzemplioriaus numerį, kad išsiaiškintų, ar visos nuorodos sutampa.
Labai gerai tokį vertinimą atlikti kas kelerius metus, nes meno kūrinių kainos su metais kinta. Tik būtinai išsaugokite visus vertinimo dokumentus ir kvitus, taip pat sertifikatus bei visus turimus kūrinio kilmės ir pardavimo dokumentus. Taip pat verta padaryti keletą kūrinio nuotraukų ir įtraukti jas į inventorizuotų daiktų sąrašą.

Šaltinis: www.erieinsurance.com

February 9th, 2016 by Goodwill Financial