Kas kelia pavojų jūsų pensijai?

Augantys JAV sveikatos apsaugos įkainiai tampa vis didesniu pavojumi finansiškai saugiai pensijai. Kadangi šie mokesčiai, tikėtina, augs greičiau nei infliacija, dabar – dar gerokai prieš išeinant į pensiją – pats metas pasirūpinti savo ateities sveikatos apsauga.

retiree

Štai keli dalykai, kuriais privalote pasirūpinti:

  • Ilgalaikės priežiūros paslaugos: ar esate susipažinęs su rinkoje siūlomomis ilgalaikės priežiūros paslaugų galimybėmis? Jei tai taps neišvengiama, kokių paslaugų norėtumėte? Kaip už jas ketinate mokėti? Ar pasidomėjote ilgalaikės priežiūros draudimu?
  • Išankstiniai nurodymai: ar informavote artimuosius, kokios medicininės priežiūros pageidautumėte sunkios traumos atveju? Ar nusprendėte, kuris iš šeimos narių – sutuoktinis ar kitas asmuo – priimtų svarbius medicininius sprendimus jūsų neveiksnumo atveju?
  • Mokėjimas už sveikatos apsaugą pensijoje: ar žinote, kiek kainuos jūsų sveikatos priežiūra, kai išeisite į pensiją? Ar žinote, kad Medicare, nors ir padengia daugumą sveikatos priežiūros kaštų, vis dėlto turi apribojimus? Ar susipažinote su daugybe galimų draudimo rūšių, kurios padės jums apmokėti ilgalaikės priežiūros paslaugas, kurių nepadengia Medicare?

Ar žinote, kad:

2013 m. 65-erių sulaukęs vyras galėjo tikėtis pragyventi dar vidutiniškai 17,8 m., o tiek pat sulaukusi moteris, tikėtina, gyventų dar 20,4 m.

Nors gyvenimo trukmės skiriasi, 65-erių sulaukusi pensininkų pora, neturinti privataus sveikatos draudimo iš buvusio darbdavio, per ateinančius gyvenimo metus sumokės daugybę pinigų už sveikatos priežiūrą. Fidelity Investments, pavyzdžiui, suskaičiavo, kad 2014 m. į pensiją išėję 65 m. sutuoktiniai už tolesnę sveikatos priežiūrą turėtų sumokėti 200 000 dolerių. Į šias išlaidas neįskaičiuotos odontologo paslaugos, ilgalaikė priežiūra ir nereceptiniai vaistai.

Mažiausiai 70 proc. vyresnių nei 65 m. žmonių vienu ar kitu gyvenimo metu prireikia ilgalaikės priežiūros ir pagalbos.

Privatus kambarys slaugos namuose vidutiniškai kainuoja 240 dolerių už parą. Ši kaina nuo 2013 m. išaugo 4,35 proc.

Vidutinė ilgalaikės slaugos trukmė – 835 dienos.

Taigi, 240 dolerių kainuojantis kambarys 835 dienoms slaugos namuose atsieis daugiau nei 200 000 dolerių.

Jei jums reikia pagalbos planuojant sveikatos priežiūrą pensijoje, nedvejodami kreipkitės į Goodwill Financial.

Šaltinis: www.lifehappens.org

December 8th, 2015 by Goodwill Financial