Kaip perdirbti Kalėdų eglutę

Jei per šias šventes namie džiaugėtės gyva eglute, turbūt iškėlėte sau klausimą, kaip saugiai ir naudingai medelį perdirbti, kad suteiktumėte jam antrą šansą pasitarnauti.


Kaip ir dauguma, greičiausiai rinksitės lengviausią kelią – eglę tiesiog išmesti tam skirtoje vietoje. Kai kuriuose miestuose po švenčių pradeda veikti speciali Kalėdų eglučių surinkimo paslauga, kuri medelius surenka pagal tam tikrą grafiką, taigi, pravartu pasitiktinti, kur ir kada galite atiduoti savo medelį. Dar vienas variantas – sužinoti, ar jūsų mieste veikia Kalėdų eglučių perdirbimo centras, kuriam taip pat galite pristatyti nupuoštą eglę. Už nedidelį mokestį egles iš namų surenka ir skautų organizacijos.
Kiti būdai perdirbti Kalėdų eglę
Tačiau išmesti namus puošusią eglę – ne vienintelė galimybė. Jūs gal net ir nežinote, bet eglutė gali gyvuoti ir po šventinio sezono. Tad siūlome jums keletą būdų, kaip perdirbti Kalėdų eglę, kad ji dar bent kurį laiką būtų naudinga.

  • Pagaminkite mulčą. Pašalinkite medelio šakas ir susmulkinkite jas smulkintuve. Voila – jūs turite šviečio mulčo savo sodo augalams.
  • Paverskite eglę žuvų maistu. Prie namų turite tvenkinį? Paskandinkite jame nupuoštą eglę. Medis po vandeniu bus puiki slėptuvė ir maitinimosi vieta žuvims.
  • Paverskite medelį paukščių lesykla. Pastatykite eglutę galiniame kieme ir paukščiai čia turės savo saugią oazę. Kad pritrauktumėte daugiau sparnuotų draugų, pakabinkite ant šakų apelsino skiltelių ar kukurūzų girliandą.
  • Padarykite takelius ar eroziją stabdančius barjerus. Kai kuriuos bendruomenės smulkintus medelius panaudoja kaip natūralią dangą pasivaikščiojimo takams miške. Kitur Kalėdų eglutės panaudojamos paplūdimių apsaugai nuo smėlio ir dirvos erozijos. Pasidomėkite, kurios organizacijos jūsų bendruomenėje mielai panaudotų medelį geriems tikslams.
  • Įsigijote Kalėdų eglę vazone? Po švenčių tiesiog persodinkite medį ir mėgaukitės juo dar daug daug metų.
  • Panaudokite medį įvairiems rankdarbiams. Interjere trūksta naujų padėkliukų? Tada tiesiog plonai supjaustykite eglės kamieną, nušlifuokite ir padenkite laku, kad nesiskirtų sakai.
  • Sukūrenkite. Deja, Kalėdų eglės netinkamas kuras namie įrengtiems židiniams – bet eglių malkas galite saugiai deginti lauko židinyje ar lauže. Eglės mediena greitai įsidega, tad naudokite ją, kad ugnis greičiau įsipliekstų.

Kad ir ką sugalvotumėte su egle daryti, nepalikite jos papuoštos ilgiau nei penkias savaites. Nes per tiek laiko eglės smarkiai išdžiūsta, o sudžiuvusi eglė, ypač apkarstyta elektrinėmis girliandomis, kelia rimtą gaisro pavojų.

Šaltinis: www.erieinsurance.com

January 10th, 2016 by Goodwill Financial