Kaip suplanuoti šventinį biudžetą?

Taigi, šventės. Sunkokas laikas piniginei, kai reikia apgalvoti ir nupirkti dovanas artimiesiems šeimos nariams, o taip pat tetoms ir dėdėms, seneliams, vaikų mokytojams, auklėms, bendradarbiams, kaimynams ir t.t – sąrašas beribis. Nustatytą iš anksto sumą viršyti visai nesunku – blogiau, kai ateina laikas apmokėti sąskaitas.
Jei esate vienas tų, kurie nori kontroliuoti išlaidas dovanoms ir laikytis plano, štai keli patarimai, kaip tai padaryti:

Sumažinkite sąrašą
Nebūtina dovanoti dovanų visiems, ką pažįstate – tuomet labai lengva išleisti daugiau, nei numatėte. Gerai apgalvokite, kuriems žmonėms norėtumėte įteikti dovanas, ir iš sąrašo išbraukite tuos, kuriems to daryti nebūtina.

Keiskite tradicijas
Pasikalbėkite su tolimesniais šeimos nariais apie šventes ir keitimąsi dovanomis. Galite laimės šuliny surašyti patiekalų ar receptų pavadinimus ir ištraukti tai, ką gaminsite ir atnešite kitiems pasivaišinti. Taip pat galite keistis dovanomis šeimoms, dovanoti savo pačių gamintus kitų mėgstamus patiekalus, dovanoti savo laiką – pakvieskite bendradarbius ar jums brangius žmones pietų, dovanokite kvietimus į svečius.

Iš anksto planuokite biudžetą
Idealiausiu atveju galite nuspręsti, kiek planuojate išleisti ir po truputį pradėti taupyti jau nuo metų pradžios. Taip pat siūlome nenukrypti nuo sąrašo, jei tokį sudarėte, stebėkite akcijas, išpardavimus, pirkite ištisus metus ir metų gale nepatirsite tiek streso, kaip ieškodami dovanų paskutinę minutę.

Nenaudokite kredito kortelės dovanoms pirkti
Nenaudokite kredito kortelės, jei to neplanavote iš anksto ir nepirkite su ja, jei negalite per 30 d. padengti pirkinio sumos. Taip pat galite pasinaudoti „layaway“ galimybe – pasidomėkite, ar tai galima padaryti toje parduotuvėje, kur ruošiatės pirkti dovanas.

Laikykitės plano
Nenukrypkite nuo biudžeto ir plano. Nepersistenkite su dovanomis, išlikite praktiški ir elkitės taip, kaip atrodo teisinga Jums ir Jūsų piniginei.

December 19th, 2017 by Goodwill Financial