Kaip išvengti tapatybės vagysčių

Kažkas paprašė Jūsų kredito kortelės numerio.
Greičiausiai, nelegaliems darbeliams – gal, pasinaudoję Jūsų duomenimis, apsipirks, o gal parduos kitiems sukčiams.
Artėjantis atostogų sezonas yra tikras darbymetis tapatybių vagims, nes daug žmonių apsipirkinėja internetu ir patys to nežinodami sukuria daugybę galimybių apgavystėms.

identity-theft

Todėl siūlome perskaityti keletą patarimų, kurie padės jums tokių apgavysčių išvengti:

  • Jeigu norite ką nors nusipirkti elektroninėje parduotuvėje, kurioje iki šiol dar nepirkote, atlikite greitą patikrą Google paieškos langelyje įrašydami parduotuvės pavadinimą ir žodelį “scam” arba “apgaulė”, “apgavystė” “sukčiai” ir pan. Tai padės Jums sužinoti, ar svetainė tikra, ar ja nesinaudoja sukčiai, ir ar kiti pirkėjai ja pasitiki.
  • Įsitikinkite, kad teisingai įvedėte svetainės adresą. Sukčiai neretai sukuria elektroninių parduotuvių klonus, pakeisdami vieną kitą raidę. Tokios svetainės yra beveik identiškos tikrosioms, tad nepastebėję klaidos ir pabandę prisijungti Jūs pats savo rankomis įteiksite sukčiams asmens duomenis.
  • Atlikdami pavedimą įsitikinkite, kad adreso juostoje svetainės adresas prasideda raidėmis “https”. Paskutinioji raidė ypač svarbi, tai reiškia, kad Jūs nukreiptas į saugų puslapį. Taip pat turite matyti spynelės piktogramą adreso pradžioje
  • Jei nenorite įvesti savo kredito kortelės numerio, patikrinkite, ar nėra galimybės mokėti per PayPal sistemą, o gal Jūsų kredito įstaiga leidžia naudotis “virtualių kreditų sistema”? Ši sistema generuoja vis kitą kredito kortelės numerį kiekvienam mokėjimui, tad sukčiams šie numeriai yra visiškai beverčiai.
  • Ypatingai atsargiai teikite ir kitokią informaciją apie save: socialinio draudimo numerį ar banko sąskaitos detales.

Įdėmiai peržvelkite savo kredito kortelės ataskaitą, patikrinkite kiekvieną pervedimą. Kai kurie žmonės tai daro kasdien, bet bus gerai, jei tai padarysite bent kartą per mėnesį.
Ypač atkreipkite dėmesį į tarptautinius pervedimus, net ir labai smulkius, kelių centų. Nusikaltėliai tokius naudoja patikrinti, ar sąskaita veikia, ir kartu išvengia įtarimų, nes maža suma dažniausiai neužkliūna.
Jei vis dėlto įkliuvote į tapatybės vagių spąstus, bankai ir kredito įstaigos greičiausiai padengs Jūsų patirtus nuostolius, bet privalote jiems kuo greičiau apie tai pranešti.
Beje, dauguma namų savininkų draudimo polisų iki tam tikros sumos dengia ir kredito kortelių ar grynųjų pinigų praradimus.
Didesnė problema, jei tapatybės vagys prisiperka brangių pirkinių ar Jūsų vardu prisiima paskolų.
Tapatybės vagysčių draudimas padengs visas išlaidas, susijusias su kredito istorijos atkūrimu ir naujų dokumentų išdavimu. Į šią sumą gali būti įtrauktos net telefono ar pašto išlaidos, mokesčiai notarams, teisininkams ir pajamų praradimas.
Tokia apsauga šiais laikais vis aktualesnė. Kasmet 12 milijonų amerikiečių nukenčia nuo šio sukčiavimo būdo – tai yra kas dvidešimtas suaugęs.
Jei norite sužinoti daugiau, susisiekite su mumis! Ir saugiai ruoškitės artėjančiam atostogų sezonui!

May 4th, 2015 by Goodwill Financial