Kaip būti saugiam baseine ir prie baseino

Vasara – tas laikas, kai mūsų mažieji, o ir mes patys mielai pasitaškom vėsiame baseino vandenyje. Nesvarbu, ar turite išpuoselėtą lauko baseiną vidiniame namo kieme, ar ketinate vaikams pripilti pripučiamą baseinėlį, svarbu nepamiršti kai kurių saugumo taisyklių ir reikalavimų.

Ligų kontrolės ir prevencijos centras praneša, kad JAV yra daugiau nei 7 milijonai plaukimo baseinų ir apie 5 milijonus karštųjų kubilų tiek privačiuose kiemuose, tiek viešosiose maudyklose. Ir kasmet juose skaičiuojama daugiau nei 3000 mirčių, daugiausiai skendimų, o vienas iš penkių paskendusiųjų  – vaikas iki 14 metų.

pool

Todėl jei turite ar ketinate įsigyti ar įsirengti baseiną, būtinai padarykite ir šiuos du dalykus:

 • Susisiekite su miesto valdžia.
  Kiekvienas miestas ir miestelis turi savo apibrėžimą, kas laikoma “baseinu”, dažniausiai tai priklauso nuo dydžio ir gylio. Jei jūsų ketinamas įsigyti baseinas atitinka šį apibrėžimą, jūs turite susipažinti su vietiniais saugumo ir baseino įrengimo reikalavimais. Tai gali reikšti, kad reikės atitinkamo aukščio tvoros, užraktų, paviršiaus ir kitos įrangos.
 • Paskambinkite savo draudimo agentui ar draudimo įmonės atstovui.
  Informuokite savo draudiką, kad turite baseiną, nes dėl to didėja jūsų rizikos atskaitymai ir gali tekti įsigyti papildomą draudimą. Dauguma būsto draudimų turi minimalų 100,000 dolerių draudimą. Baseinų savininkams rekomenduojama šį draudimą pasididinti nuo 300,000 iki 500,000 dolerių. Su draudimo agentu jums verta pasikalbėti ir apie “umbrella” draudimo galimybes. Už papildomą 200-300 dolerių metinę įmoką jums bus suteikta 1 milijono dolerių dydžio apsauga. O jei ir pats baseinas brangus, verta turėti draudimą, jei audros ar kitos nelaimės metu jis bus sugriautas ar apgadintas.

Taip pat prie baseino ir baseine rekomenduojame laikytis šių saugumo reikalavimų:

 1. Iš visų pusių baseiną apjuoskite tvora su savaime užsidarančiais varteliais. Jei namas tampa ketvirtąja tvoros siena, pritaisykite skambutį prie baseino vartelių, kad vaikai prie vandens negalėtų patekti nepastebėti. Papildomai galite įrengti dar keletą saugumo barjerų, kitaip tariant, sukurkite savotišką “kliūčių ruožą” vaikams (užraktai, skambučiai), kad maksimaliai juos apsaugotumėte.
 2. Niekada niekada mažų vaikų nepalikite prie baseino vienų. Net kelioms sekundėms. Taip pat niekada baseine nepalikite plaukioti žaislų ar plaukiojimo ratų, nes susiviliojęs vaikas gali bandyti žaisliuką pasiekti, o tai gali baigtis tragedija.
 3. Baseino filtrus ir kitus mechanizmus įrenkite vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje, nes vandens siurbimo jėga gali rimtai juos sužaloti ar įtraukti galūnes. Nelaimės atveju turite tiksliai žinoti, kaip mechanizmai išsijungia, dar geriau, jei aiški instrukcija pritvirtinta matomoje vietoje, kad žinotų ir kiti namiškiai ar svečiai.
 4. Prieš leisdami svečiams maudytis, paklauskite, ar jie moka plaukti. Nemokančius tegu prižiūri bent vienas geras plaukikas. Jei turite vaikų, užrašykite juos į plaukimo pamokas kuo mažesnius. Ir niekam neleiskite plaukioti vienam, be draugijos.
 5. Prižiūrėkite baseino aplinką, kad joje nebūtų stiklinių daiktų ar žaislų su smulkiomis detalėmis, kurios gali sužeisti. Nesineškite prie baseino elektronikos prietaisų, muzikos grotuvų ir pan.
 6. Neleiskite prie baseino vartoti alkoholinių gėrimų, nes alkoholis sutrikdo koordinaciją ir savisaugos instinktą – išgėres žmogus gali ne tik įkristi į baseiną, bet ir pats nepastebėti, kaip, pavyzdžiui, nudegs saulėje ar patirs saulės smūgį. Beje, dėl alkoholio vartojimo suaugusiesiems ir paaugliams nutinka daugiau nei pusė visų nelaimingų atsitikimų vandenyje.
 7. Matomoje vietoje pritvirtinkite lentelę su skubios pagalbos numeriais. Po ranka turėkite pirmosios pagalbos rinkinį, gelbėjimo ratą ir kartis. Taip pat praverstų žinoti pirmosios pagalbos skendusiesiems suteikimo pagrindus, ypač dirbtinio kvėpavimo ir širdies masažo (CPR) techniką.

Saugios jums vasaros ir smagių pasiplaukiojimų!

June 4th, 2015 by Goodwill Financial