Išvenkite kelioninių apgavysčių

KišenvagisAr kada nors esate gavęs laišką ar SMS pranešimą nuo neva bėdon patekusio giminaičio, kuriam per atostogas ar verslo kelionę skubiai prireikė pasiskolinti pinigų?
Tai viena dažniausių su kelionėmis susijusių apgavysčių, bet dar daugiau tokių sukčiavimo būdų nukreipti į pačius atostogautojus. Tad Jums bus pravartu žinoti daugiau apgavikų metodų, kad keliaudami galetumėte jų išvengti.

  • Netikros parkavimo aikštelės. Jei nepažįstamoje vietoje ieškote, kur palikti automobilį, lengva užkibti ant sukčiaus kabliuko, ypač jei nėra jokių atitinkamų ženklų, o menamas aikštelės prižiūrėtojas už automobilio saugojimą prašo 10 dolerių. Taip galite prarasti ne tik pinigus, bet ir automobilį – jis gali buti nutemptas už nelegalų parkavimą.
  • Kreditinių kortelių duomenų vagystės. Jūs esate viešbutyje, sulaukiate skambučio neva iš registratūros, o viešbučio darbuotojas Jums aiškina, kad kažkas registruojantis nutiko Jūsų kortelei. Ir tada paprašo dar kartą sudiktuoti jos duomenis. Nedarykite to! Verčiau nusileiskite į registratūrą ir viską išsiaiškinkite akis į akį.
  • taxiApgavikai taksistai, kurie vežioja Jus ratais arba net nuvažiuoja su visu bagažu vos Jums išlipus iš automobilio. Oro uostuose ir traukinių stotyse naudokitės tik oficialiose aikštelėse laukiančiais taksi ir visada paklauskite kainos prieš įsėsdami. Jei yra galimybė, telefonu nufotografuokite taksi vairuotojo licencijos lapelį – pagal taisykles jie turi būti pritvirtinti matomoje vietoje.
  • Netikros nakvynės. Specialiame tinklalapyje ar neva viešbučio interneto puslapyje užsisakote nakvynę, sumokate iš anksto, o nusigavę iki apgyvendinimo vietos pamatote, kad toks viešbutis ar namas neegzistuoja. Tokių apgavysčių saugokitės naudodamiesi tik žinomais ir oficialiais apgyvendinimo paieškos puslapiais ir turėkite draudimą.
  • Mokestis už nuotrauką. Pamatote nuostabią galimybę nusifotografuoti su gatvės artistu, bet papozavęs nuotraukai jis… paprašo atlygio. Arba gatvėje Jūsų paprašo pasirašyti peticiją, o po to pareiškia, kad sutikote finansiškai paremti kokią nors organizaciją ir pradeda reikalauti pinigų.
  • Kur bebūtumėt, saugokitės kišenvagių. Jie gali įvairiais būdais mėginti atitraukti Jūsų dėmesi, todėl laikykite piniginę kišenėje ir jokiais būdais neištraukite iš ten rankos. Taip pat niekada su savimi neimkite visų turimų grynųjų ar mokėjimo kortelių. Jei yra galimybė, dalį pinigų laikykite seife viešbučio kambaryje. Pasiimkite tik keletą banknotį vietos valiuta ir vieną kortelę.

Beje, prieš keliaudami nepamirškite įprastu būdu apsaugoti paliekamus namus – pristabdykite laiškų ir laikraščių pristatymą, naudokite automatinius šviesos jungiklius, o kaimynų paprašykite, kad užmestų akį į Jūsų kiemą.
Jūsų namai bus saugūs ir turint atitinkamą draudimą.
Ar turite draudimą namams ir kelionei? Kodėl gi nepaskambinus mums, kad galėtume patikrinti?

November 15th, 2015 by Goodwill Financial