Finansiniai dokumentai, kuriuos verta saugoti

Per daugelį metų žmonės gauna daugybę finansinių dokumentų, įskaitant mokesčių deklaracijas ir vertybinių popierių dokumentus, bet kokius dokumentus turite iš tikrųjų saugoti, o kuriuos galite ramiai išmesti?
Gera naujiena yra tai, kad yra daug dalykų, kurių galite atsikratyti, jei manote, kad turite išvalyti namus nuo bereikalingų dokumentų.

  • Banko indėlių lapeliai ir bankomatų čekiai gali būti išmesti, nes galite juos patikrinti savo mėnesio banko išraše. Tai taip pat taikoma kreditinių kortelių čekiams, nebent jums reikia įrodymo apie pirkimą arba norite grąžinti prekę.
  • Taip pat galite išmesti kredito kortelių išrašus, komunalinių paslaugų sąskaitas, kai gaunate mokėjimo įrodymą su kito mėnesio sąskaita.
  • Dokumentai, kuriuos reikia laikyti mažiausiai dvylika mėnesių, yra čekių šaknelės, banko ataskaitos, tarpininkavimo ir kiti investiciniai dokumentai bei sveikatos priežiūros sąskaitos.
  • Dokumentai, kuriuos reikia saugoti mažiausiai septynerius metus: mokesčių dokumentai, kapitalo didinimo čekiai, taupymo obligacijos, paskolų dokumentai, transporto priemonių registracijos ir garantijos popieriai.
  • Dokumentai, tokie kaip gimimo, santuokos ar ištuokos liudijimai, socialinės apsaugos kortelės, turto planavimo dokumentai ir išleidimo iš kariuomenės dokumentai niekada neturėtų būti išmesti ir saugomi kažkur saugiai.
July 28th, 2017 by Goodwill Financial