Būkite saugūs internete

Ar žinote, kaip vagys, pasinaudoję socialiniais tinklais, išgauna informaciją apie žmogų ir vėliau panaudoja ją darydami nusikaltimus? Darosi nejauku, sužinojus, kaip paprasta “sužvejoti” asmeninę infomaciją internete – mes patys pateikiame itin daug informacijos apie save.

Facebook-Security

Daug “Goodwill Financial” klientų naudojasi socialiniais tinklais, ypač populiarus yra “Facebook”. Todėl pravartu žinoti kelis svarbius patarimus, kaip užtikrinti savo duomenų saugumą “Facebook’e”.

  • Pirmiausia “Facebook” puslapyje susiraskite “Nustatymus” (Settings) ir spustelėkite ant jų pele.

  • Atsidarys langas su skirtingais poskyriais kairėje pusėje ir detalesne informacija dešinėje.

  • Skiltyje “General” patikrinkite savo įvestus asmeninius duomenis ir įpraskite slaptažodį keisti kas kelis mėnesius.

  • Skiltyje “Saugumas” (Security) paspaude “Redaguoti” (Edit) peržiūrėkite kiekvieną iš ten siūlomų variantų. Atkreipkite dėmesį į  “Įsijungimo patvirtinimus” (Login Approvals) ir pagalvokite, ar nevertėtį įvesti kodo (atsiunčiamo el. paštu), jei į jūsų “Facebook” puslapį būtų bandoma patekti iš nežinomo kompiuterio.

  • Skiltyje “Privatumas” (Privacy) pasirinkite parametrą “Draugai” (Friends ), o langelyje “Kas gali kreiptis i mane?” (Who can contact me?) įjunkite funkciją “Griežta atranka” (Strict Filtering).

  • Jei norite apriboti prieigą prie Jūsų puslapyje pateiktos informacijos, aktyvinkite “Chronologijos ir žymėjimo” (Timeline and Tagging) parametrą.

  • Peržvelkite kitas skiltis ir apribokite prieigą prie savo informacijos ir puslapio, taip pat atkreipkite dėmesį, kad galite užblokuoti nepageidaujamus pavienius paskyros lankytojus.

Jei norite sužinoti daugiau būdų, kaip užtikrinti savo duomenų apsaugą socialiniuose tinkluose, pasidomėkite žinomos radijo laidų vedėjos ir kompiuterių specialistės Kim Komando (taip, tai tikrasis jos vardas) patarimais. Juos rasite adresu: http://tinyurl.com/kim-k-facebook

Dar daugiau patarimų šia tema rasite ir “Facebook” puslapyje adresu: https://www.facebook.com/security

Beje, ar žinojote, jog Jūs galite apsidrausti nuo tokių pavojų kaip tapatybės ir duomenų vagystės? Internetiniam pavojui tampant vis didesniu, ši draudimo rūšis tampa vis populiaresnė.

Jei norite sužinoti daugiau, paskambinkite mums ir mes mielai su Jumis apie tai pasikalbėsime.

Būkite saugūs!

April 20th, 2015 by Goodwill Financial