Kaip išsirinkti, pritvirtinti ir naudoti vaikišką automobilio kėdutę

Joje vežate brangiausią savo turtą, ir tai ne seifas ar papuošalų dėžutė. O brangiausia, ką turite, yra ne naujausias jūsų telefonas ar piniginė. Tai ne saugos diržas, bet įstatymai reikalauja tai naudoti.
child restraints
Koks šios mįslės atsakymas? Tai jūsų vaiko saugos kėdutė, ir pagrindinė šio įrašo tema:

 • Vaikiškų saugos kėdučių istorija:
  pirmoji vaikiška automobilinė kėdutė pasirodė praėjus maždaug 20 metų nuo pirmojo automobilio modelio. Tiesa, tada ji nebuvo skirta apsaugoti vaikus – jos paskirtis buvo sulaikyti vaikus, kad nesiblaškytų mašinoje.
  Net ir praėjus dešimtmečiui kėdutė labai nepasikeite – tai buvo labiau maišas su skylėmis kojoms, kabinamas už sėdynės ir skirtas suturėti vaikus vienoje vietoje.
  Ir nors per ateinančius du dešimtmečius vis daugiau žmonių pradėjo vairuoti, saugos standartai nebuvo svarbiausias automobilių ar vaikiškų kėdučių kriterijus. Tik 1959 m. buvo sukurti trijų taškų saugos diržai suaugusiesiems. O funkcionalesnė vaikiška automobilio kėdutė sugalvota dar po trejų metų – 1962-aisiais.
  Vis dėlto tik praėjus dar beveik dešimčiai metų Nacionalinė kelių eismo saugumo administracija išleido reikalavimą visiems automobiliams turėti saugos diržus ir papildomus diržus vaikams.
  Tačiau net ir šiais laikais tyrimai rodo, kad net 73 automobilinių kėdučių vaikams yra pritvirtintos ir naudojamos netesingai.
 • Kaip automobilinė kėdutė gali išgelbėti gyvybę:
  reikalavimas vaikus vežioti specialiai tam skirtose kėdutėse galioja 50 JAV valstijų, Puerto Rike ir Kolumbijos apygardoje.
  Pradedant nuo pirmosios kelionės iš ligoninės namo, kūdikius privaloma vežti specialioje kūdikio kėdutėje bet kurioje transporto priemonėje. Kėdutės tipas priklauso nuo vaiko amžiaus, ūgio ir svorio.
  Kūdikiai turi būti vežami nugara į priekį kėdutėje su petnešomis, kad būtų apsaugotas dar netvirtas sprandas ir stuburas.
  Tvirtai sėdintys ir pradėję vaikščioti vaikai gali būti perkelti į didesnę, penkių taškų saugos diržų sistemą turinčią kėdutę, ir jau gali važiuoti veidu į priekį. Svarbu, kad diržai tvirtai prisisegtų ir avarijos atveju neleistų vaikui pajudėti priekin.
  Iš kėdutės išaugęs, tačiau saugos diržams dar per mažas vaikas turėtų būti sodinamas ant specialaus paaukštinimo. Nes vaikai yra dar per maži ir per lengvi suaugusiųjų diržams, tad ant paaukštinimo sėdintis vaikas diržais bus sujuosiamas kaip tik ten, kur reikia, kad išvengtų galvos traumų, vidinių ir kitokių sunkių sužalojimų.
 • Kaip išsirinkti tinkamą kėdutę:
  Esant tokiam dideliam vaikiškų automobilinių kėdučių pasirinkimui, lengva pasimesti ir išsirinkti ne tą, kurios jūsų vaikui labiausiai reikia. Atminkite, kad nėra „saugiausios“ ir „geriausios“ – tai labiau priklauso nuo vaiko amžiaus ir dydžio bei nuo jūsų automobilio tipo.
  Patiems mažiausiems rekomenduojama rinktis kėdutes, kuriose jie gulės nugara į priekį – taip bus apsaugotas stuburas. Ekspertai siūlo taip vaikus vežioti maždaug iki dvejų metų, arba kol jie pasiekia kėdutės specifikacijoje nurodomą svorio ribą.
  Tada vaiką reikėtų persodinti į didesnę kėdutę jau veidu į priekį.
  Kai vaikas jau per didelis šiai kėdutei, tačiau dar per mažas tinkamai užsisegti saugos diržus – įsigykite specialų paaukštinimą. Jų būna dviejų tipų – su nugarine dalimi, arba be jos.
  Ir tik tada, kai vaikui tinka suaugusiųjų saugos diržai, jis gali sėdėti be jokios kėdutės ar paaukštinimo.
 • Kaip pritvirtinti automobilinę saugos kėdutę:
  kad vaiko kėdutė tinkamai apsaugotų vaiką avarijos atveju, ji turi būti tinkamai pritvirtinta. Skamba paprastai, tačiau tyrimai rodo, kad ne visiems tėvams pavyksta tai padaryti. Todėl būtinai perskaitykite kėdutės tvirtinimo instrukciją, nes kiekvienas modelis skirtingas, tad ir tvirtinimas gali skirtis.
  Kėdutės nugarinę dal tvirtai priglauskite prie automobilio sėdynės atlošo ir sujuoskite diržais taip, kaip nurodyta instrukcijoje. Įsitikinkite, kad diržai laikosi tvirtai, nėra susisukę ar susipainioję. Pritvirtinta kėdutė neturi pajudėti nei per centimetrą.
  Kai vaikas paauga ir prireikia paaukštinimo, pirmiau leiskite vaikui į jį atsisėsti ir tik tada, kai jis įsipatogina, sureguliuokite saugos diržus, kad jie eitų per petį ir klubus, o ne per kaklą ir pilvą. Nuolat patikrinkite, ar diržai neatsilaisvino.

Šaltinis: www.erieinsurance.com

February 9th, 2016 by Goodwill Financial