Ar reikia apdrausti sužadėtuvių žiedą?

Žinia, kad žiemos švenčių sezonas – populiarus metas susižadėti. O jūsų naujasis sužadėtuvių žiedas yra tobulas ir rodo naują jūsų – sužadėtinės – statusą. O ar kada pagalvojote, kas būtų, jei žiedą pamestumėte, jis būtų pavogtas ar sugadintas?
Dauguma įprastų būsto savininko ar nuomininko draudimo polisų juvelyrinius dirbinius draudžia iki tam tikros sumos. Šios lubos taikomos brangiems daiktams, kurie dažnai tampa vagių taikiniu. Įprastai viršutinė draudžiamoji suma už pamestą ar pavogtą juvelyriką yra 3000 dolerių. Ši suma gali būti taikoma ir kiekvienam dingusiam juvelyriniam dirbiniui atskirai, ir visiems vagystės metu dingusiems daiktams.
O kadangi įprasta sužadėtuvių žiedo kaina yra maždaug 6000 dolerių, daug porų pasinaudoja individualiu sužadėtuvių žiedo draudimu.

rings
Kai draudžiate tokį brangų juvelyrinį dirbinį kaip sužadėtuvių žiedas, jis nebepatenka į anksčiau minėtas 3000 dolerių sumos ribas. Atskiru polisu draudžiama visa žiedo vertė, tad vagystės ar praradimo atveju kompensuojama pilna dirbinio kaina. Įsigydami polisą galite rinktis – žiedą drausti su franšize (taip sumažinsite draudimo įmokas) arba be franšizės. Šiuo klausimu galite pasitarti su savo draudimo agentu.
Apdrauskite tikrąją žiedo vertę
Visada rekomenduojama išsaugoti čekį už pirktą žiedą ar už jo įvertinimą. Čekiai tiksliai nurodys, kokiai sumai reikėtų apdrausti dirbinį.
Vis tiek nesate tikras, ar reikia žiedo įvertinimo? Laimei, tam nustatytos gana aiškios taisyklės.
Pagrindinė sako, kad jei žiedas kainuoja mažiau nei 7000 dolerių ar yra naujesnis nei septynerių metų, įkainojimo nereikia.
Tačiau turėkite minty, kad žiedai, ypač auksiniai su deimantais, sendami įgauna didesnę vertę. Taigi, verta kas kažkiek laiko perkainoti šią vertybę, kad būtumėte tikras, jog draudžiate jį teisingai sumai.
Taip pat rekomenduojame reguliariai išvalyti žiedą ir jį patikrinti. Nes dažniau žiedai ne pavagiami, o pametami, ypač dažnai pametami juos puošiantys brangieji akmenys. To galima išvengti, jei periodiškai nunešite žiedą juvelyrui išvalyti ir patikrinti, ar gerai laikosi visos detalės. Profesionalo akis iškart pastebės, jei juvelyrinio dirbinio įsodai atsipalaidavo ir reikia juos pritvirtinti.
Gaukite tinkamą draudimą
Sužadėtuvių žiedo draudimą jums gali pasiūlyti ir juvelyrnių dirbinių parduotuvė, kurioje jį pirkote. Greičiausiai tai bus nedidelės daudimo kompanijos siūlomas draudimo polisas. Deja, juvelyras nėra draudimo specialistas, tad ne visada gali atsakyti į iškylančius klausimus. Kad gautumėte tikslius atsakymus į visus su brangaus žiedo draudimu susijusius klausimus, kreipkitės į draudimo profesionalus, pavyzdžiui Goodwill Financial.

Šaltinis: www.erieinsurance.com

January 10th, 2016 by Goodwill Financial