7 sporto šakos, kurios apsunkina gyvybės draudimo įsigijimą (arba padaro jį neįmanomu!)

BaseVienas iš dažniausiai draudikų sulaukiamų klausimų yra “Ar mano mėgiama sporto šaka sukels problemų įsigyjant gyvybės draudimą?” Dauguma atvejų atsakymas yra neigiamas, tačiau išties yra keletas pomėgių, kurie tikrai apsunkins, o gal net užkirs kelią sėkmingam sutarties pasirašymui.
Štai sąrašas septynių itin ekstremalių sporto šakų, kurios tikrai sukels problemų įsigyjant gyvybės draudimą:

  1. Laipiojimas ledu. Skirtingai nuo įprastų alpinistų, mėgėjai laipioti ledu kur kas labiau rizikuoja patirti traumas. Pavyzdžiui, susižaloti ledo kirtikliu – tai dažniausia ledo laipiotojų patiriama trauma. Jau nekalbant apie tai, kad ledas, kuriuo kopia toks ekstremalių pojūčių mėgėjas, gali skilti ir alpinistą pražudyti.
  2. Parkūras. Tai greitas bėgimas miesto gatvėmis ir stogais, šokinėjimas per įvairias kliūtis, nuo stogo ant stogo. Jokių virvių, jokių parašiutų, jokio draudimo. Parkūru dažniausiai užsiimama miestuose, kur gausu laiptų, turėklų, betoninių sienų ir grindinių, kur bėgimo dalyviai turi nušokti, atsispirti, akrobatiškai persiversti ir bėgti toliau.
  3. Laisvieji šuoliai (ang. B.A.S.E. jumping). Kitaip tariant – visiškas išprotėjimas! Yra žmonių, kurie bijo net pažvelgti žemyn iš aukšto pastato, ir jau tikrai neturi joko noro šokti į nežinią iš bet kokio aukščio. Žinoma, galite prisiminti, kaip vaikystėje norėjote buti supermenas, bet ne šuolininkas! Jokiu būdu. Beje, tokie laisvieji šuoliai JAV yra nelegalūs, nebent juos atlieka profesionalas kokiame nors renginyje. Taigi, už šitą pomėgį jūs ne tik negausite gyvybės draudimo, bet ir galite atsidurti kalėjime.
  4. Aukštuminis slidinėjimas (ang. heli-skiing). heliAnt aukšto kalno su šviežia sniego danga slidininką užkelia sraigtasparnis. Į tokią vietą, kur galbūt niekas anksčiau niekada nėra buvęs ir nėra jokio kito būdo, kaip ten patekti, tik sraigtasparniu. Labai didelė tikimybė, kad leidžiantis nuo tokio aukščio gali užklupti lavina, arba slidininkas pateks į properšą, o būti išgelbėtam tokiomis aplinkybėmis praktiškai neįmanoma.
  5. Gatvės bobslėjus. Trumpai tariant, tai pramoga, kai ant riedlentės gulintį ekstremalą draugai nustumia leistis aukšta ir vingiuota gatve, pavyzdžiui, Lombardo gatve San Franciske. Kai kuriais atvejais tokie „riedlentininkai” pasiekia daugiau nei 100 km/h greitį.
  6. Banglenčių sportas didelėse bangose. Banglentininkai svajoja „pagauti” kuo didesnę bangą ir keliauja po pasaulį ieškodami itin banguotų vietų. Ir sakydami „kuo didesnę”, mes turime minty 15 metrų aukščio monstrą. Kokie pavojai čia slypi? Sulaužyti kaulai, skendimas, rykliai. Ačiū, ne. Geriau stebėti tai per televizorių.
  7. Nardymas iš didelio aukščio. Ar galėtumėte nušokti nuo 30 metrų aukščio uolos? Į vandenį, kuris šuolininkui iš tokio aukščio tampa kietas lyg betonas. Aišku, pavojingiausia, kad vandens galite apskritai nepasiekti, nes pakeliui atsitrenksite į akmenis ar kokį išsikišimą. O leisdamiesi į vandenį, galite susilaužyti kojas arba… stuburą.

Taigi, tiesa tokia, kad yra sporto šakų, kuriose dalyvauti gali tik labai drąsūs arba labai kvaili žmonės. O jeigu jūs vienas iš tokių, nesitikėkite, kad turint tokių pomėgių pavyks įsigyti gyvybės draudimą.
Parengta pagal www.lifehappens.org

December 4th, 2015 by Goodwill Financial