6 žingsniai, kurie padės sumažinti vėžio riziką

Nors vėžys nenuspėjamas, yra būdų, kuriais galima sumažinti jo atsiradimo riziką. Žemiau pateikiami patarimai padės išvengti ir kitų ligų, taip pat leis nugyventi ilgą gyvenimą:

  • reguliariai tikrinkitės

Reguliarūs tyrimai padeda aptikti vėžį ankstyvose jo stadijose, kuomet jis nėra išlipęs ir lengviau išgydomas.

  • kontroliuokite svorį

Viršsvoris yra vienas faktorių, sukeliančių krūties, gaubtinės žarnos, inkstų, kasos vėžį. Reguliarus mankštinimasis ir sveika mityba padės tinkamai kontroliuoti svorį.

  • fizinis aktyvumas

Įrodyta, kad fizinis aktyvumas mažina net kelių rūšių vėžio riziką: prostatos, gaubtinės žarnos, krūties, taip pat diabeto ir širdies ligų atsiradimo riziką. Suaugusiems rekomenduojama bent 150 minučių vidutinio intensyvumo mankštos arba 75 min. intensyvaus sportavimo per savaitę. Vaikams atitinkamai rekomenduojama 1 valanda vidutinio intensyvumo fizinio aktyvumo per dieną ir bent 3 kartus per savaitę sportuoti aktyviau.

  • sveika mityba

Moksliniai tyrimai rodo, kad vaisių, daržovių, grūdinių kultūrų , žuvies ir paukštienos vartojimas mažina tam tikrų vėžio rūšių riziką. Iš kitos pusės, apdirbta ir raudona mėsa didina vėžio atsiradimo riziką. Todėl rekomenduojame į savo dienos racioną įtraukti vaisius ir daržoves, vartoti mažiau raudonos mėsos (jautienos, kiaulienos) ir perdirbtos mėsos (šoninės, dešrelių, hotdogų), rinktis pilno grūdo makaronus bei duoną, vartoti mažiau saldumynų.

  • venkite tabako

Tabako vartojimas yra tiesiogiai susijęs su 1 iš 5 mirčių – apie 480,000 mirčių kiekvienais metais. Jis sukelia 80 proc. plaučių vėžio ir 30 proc. kitų vėžio rūšių. Jei rūkote, informacijos ir pagalbos, kaip mesti, galite rasti šiame tinklalapyje cancer.org/quitsmokin

  • ribokite alkoholio vartojimą

Tyrimai rodo, kad alkoholio vartojimas didina krūties, burnos, gerklės, kepenų, gaubtinės žarnos vėžio riziką, todėl norint išlikti sveikiems, rekomenduojame laikytis nustatytų paros normų: vyrams 2 (330 ml) alaus arba pora stiklinių vyno, moterims – atitinkamai per pusę.

 

Išlikite sveiki!

September 26th, 2016 by Goodwill Financial