6 pagrindiniai kelionių patarimai

Atostogos yra skirtos stresui mažinti, o ne didinti dėl problemų, kurios gali kilti susiruošus atostogauti. Deja, gali atsitikti taip, kad bet kokios atostogos gali tapti nemalonia patirtimi, nesvarbu, kokia graži vietovė ar populiari kryptis. Kai kurių dalykų mes negalime kontroliuoti, pvz., oro sąlygų ar skrydžio vėlavimų. Kiti dalykai, pvz., pamesti dokumentai ar pavogtos kredito kortelės, gali sutrukdyti sklandžias atostogas, tačiau jums nereikės jų nutraukti, jei būsite iš anksto tinkamai pasiruošę.
Prieš susikraudami lagaminus ir įjungę autoatsakiklį perskaitykite šiuos šešis patarimus, kurie padės jums pasiruošti nepamirštamoms atostogoms:
Pasidarykite savo asmens tapatybės ir paso kopijas: pasidarykite po dvi savo svarbių dokumentų – vairuotojo pažymėjimo, pasų kopijas. Jei jie bus pamesti ar pavogti, turėsite atsarginę kopiją. Vieną kopiją saugokite atskirai nuo originalo, o kitą duokite saugoti kitam šeimos nariui ir bendrakeleiviui draugui. JAV vyriausybė taip pat siūlo “Smart Traveler” registracijos programą, nemokamą paslaugą JAV piliečiams vykstantiems į užsienį. Programa leidžia užsiregistruoti artimiausioje JAV ambasadoje ar konsulinėje įstaigoje, kuri gali padėti susidarius ekstremalioms situacijoms, pavyzdžiui, pametus ar kitaip praradus pasą.
Sumažinkite piniginės turinį: prarastos piniginės yra pagrindinė tapatybės vagystės priežastis. Pasiimkite su savimi tik tas korteles, kurias planuojate naudoti savo kelionėje, o savo čekių knygelę ir likusias savo korteles palikite namuose. Jei nuspręsite vežtis daugiau nei vieną kreditinę kortelę, apsvarstykite galimybę papildomą kortelę saugiai pasidėti viešbučio seife ar kitoje saugioje vietoje.
Patikrinkite vadovus: prieš užsisakydami pramogas – plaukiojimą kalnų upe ar skrydį parasparniu, patikrinkite internete ar yra kokių nors klientų atsiliepimų apie pramogas organizuojančią kompaniją ar ekskursijos vadovą. Atsiliepimai internete dažnai labai padeda pasirinkti saugią ir tinkamai organizuotą pramogą.
Keliaukite kaip vietinis: apsilankydami bet kurioje vietoje, pasidomėkite aplinka ir planuokite maršrutą iš anksto. Atkreipkite dėmesį į tai, kaip vietiniai žmonės kalba ir rengiasi bei apsvarstykite, gal tam tikri veiksmai padės jums neišsiskirti kaip turistui.
Patikrinkite orą: nors tiek kasdieniame gyvenime, tiek ir per atostogas gali būti ir šiek tiek lietaus, tačiau didesniems netikėtumams reikia pasiruošti iš anksto. Stebėkite orų prognozę, kad išvengtumėte žaibo, krušos, perkūnijos ir stipraus vėjo.
Venkite atvirauti internete: kai paskelbiate kelionių nuotraukas arba užsiregistruojate tam tikroje vietoje realiu laiku naudodami socialinius tinklus, tai yra ženklas, kad tuo metu nesate namuose. Ši informacija gali būti pravarti vagims, todėl patartina kelionių įspūdžiais dalintis jau saugiai grįžus į namus.

Parengta pagal www.travelers.com

July 17th, 2017 by Goodwill Financial