5 naudingi dalykai, kurių Jūsų neišmokė mokykloje

Kiekvienas, išėjęs iš mokyklos, turėtų mokėti tris svarbiausius gyvenimo dalykus – skaityti, rašyti ir skaičiuoti. Tai – pagrindas. Tačiau yra ir daugiau svarbių dalykų, kurių mokykloje nemoko, bet kurie labai praverčia gyvenime. Tiesą sakant, jų nežinant, kur kas sunkiau sulaukti sėkmės, ypač kalbant apie finansinį pagrindą po kojomis ir galimybes pasirūpinti savimi ir savo šeima.

school-clock-classroom

Štai tie penki dalykai, kurių mokykloje, deja, nemoko.

1. Atsikratykite skolų.

Naujausia Federalinio rezervo statistika rodo, kad statistinis amerikiečių namų ūkis turi nuo 7 123 iki 15 270 dolerių kredito kortelių skolos ir vidutiniškai 32 258 dolerius studijų paskolos. Be to, Federalinė prekybos komisija nurodo, kad kažkuriuo savo gyvenimo momentu daugybė žmonių dėl ligos, išlaidumo ar praradę darbą atsiduria finansinėje krizėje. Tad paskola tampa tikru akmeniu po kaklu.

Nepaisant to, dėl kokių priežasčių atsidūrėte bėdoje, skolų sumokėjimas yra svarbiausias dalykas, padėsiantis Jums užsitikrinti finansinę ateitį. Pirmas žingsnis – sudarykite šeimos biudžetą ir įsitikinkite, kad kasmėnesinės įplaukos į jį yra didesnės nei išlaidos. Kai sukontroliuosite išlaidas, likusiais pinigais kaip galima greičiau padenkite kredito kortelių skolą, pradėdami nuo didžiausias palūkanas skaičiuojančios kortelės. Jums gali prireikti skolų valdymo ar konsultavimo pagalbas, bet bent pradinius namų darbus turite padaryti patys.

2. Derėkitės dėl didesnio atlyginimo.

Kiekvienų metų pradžioje įmonės planuoja tam tikru procentu didinti atlyginimus nevadovaujantiems darbuotojams. Tačiau šie neturi sėdėti atsipalaidavę ir laukti, kol jiems pasiūlys didesnę algą – jie patys turi to paprašyti. Ekspertai siūlo apsiginkluoti žiniomis apie finansines Jūsų įmonės galimybes ir tos pačios grandies darbuotojų atlyginimo dydžius kitose kompanijose. Ir kai prašote didesnėds algos, nesakykite, kas Jums reikia daugiau pinigų. Susikoncentruokite į tai, kokią vertę kuriate įmonėje, pavyzdžiui, didesnis pelnas ar pritraukti nauji klientai.

3. Nusipirkite būstą.

Kai skolos yra kontroliuojamos, o atlyginimas kasmet kyla, dauguma žmonių pradeda galvoti apie nuosavą būstą. Vienas iš svarbesnių dalykų, į ką reikėtų akreipti dėmesį – kiek laiko Jūs planuojate jame gyventi. Būsto kaina, nekilnojamojo turto agentūros mokestis ir kiti kaštai gali lemti, kad prarasite daug pinigų, jei namo vertė nepakils iki to laiko, kai norėsite jį parduoti. Dauguma ekspertų rekomenduoja naujai nusipirktame būste pragyventi bent 3-5 metus, bet ši hipotekos skaičiuoklė padės tiksliau viską susiskaičiuoti. Taip pat nepamirškite kitų būsto išlaidų: draudimo, turto mokesčio, bendrijų mokesčio ir priežiūros kaštų.

4. Kaupkite lėšas ateičiai

Galbūt namui, automobiliui, vaikų išsilavinimui ar savo pensijai, kaupimas gali atrodyti bauginamas, gal net neįmanomas, bet tai nėra taip baisu, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Jis prasideda nuo šeimos biudžeto sudarymo (žiūrėkite pirmą punktą). Antra – “pirmiausiai mokėkite sau”. Tai reiškia, atsidėkite tam tikrą sumą pinigų kas mėnesį ir traktuokite tai taip, lyg Jūs būtumėte viena iš sąskaitų, kurias būtina apmokėti. Galiausiai, pradėkite kaupti kaip galima anksčiau, kad pasinaudotumėte sudėtinių palūkanų galimybėmis (uždirbti palūkanas iš palkanų).

5. Apsaugokite savo turtą.

Net jei Jūs gerai uždirbate, neturite skolų ir kruopščiai kaupiate ateičiai, gali nutikti įvairių nuo Jūsų nepriklausančių dalykų – liga ar nelaimingas atsitikimas. Štai todėl ir reikalingas draudimas. Jis leidžia Jums vairuoti mašiną ir žinoti, kad avarijos atveju bus padengtos remonto ir medicininės išlaidos. Turėdami draudimą, galite būti ramūs, kad Jūsų namas bus suremontuotas ar net atstatytas. Gyvybės draudimas leidžia lengviau atsipūsti, nes žinote, kad jei Jums kas nors atsitiks, Jūsų šeima bus pasirūpinta.

Draudimas yra kiekvieno finansinio plano svarbiausia dalis. Automobilio ar būsto draudimas dažniausiai yra privalomas, tačiau rekomenduojama turėti ir “umbrella” bei gyvybės draudimą. Pavyzdžiui, “umbrella” draudimas suteiks Jums papildomą finansine apsaugą prie turimų būsto ar automobilio draudimų, jei dėl nelaimingo atsitikimo būsite paduotas į teismą. O gyvybės draudimas yra ypatingai svarbus, jei nuo Jūsų priklauso šeimos finansinė padėtis.

Apie visa tai galime pasikalbėti plačiau, jei mums paskambinsite.

May 27th, 2015 by Goodwill Financial