11 netikusių piniginių įpročių, kurių jokiais būdais neturi išmokti mūsų vaikai

pig Ne taip lengva išmokyti vaikus taupyti, skaičiuoti ir nesišvaistyti pinigais. Vien pamokymai ir auklėjamieji pokalbiai nepadės. Nes vaikai ne klauso, ką sako tėvai, o pirmiausiai stebi, ką ir kaip jie daro. Todėl finansinės disciplinos svarbu išmokti patiems, kad galėtumėte po to mokyti savo atžalas. Pirmiausiai siūloma iš gyvenimo išbraukti bjaurius su pinigais susijusius įpročius, kurių jokiais būdais jūsų vaikai neturi išmokti. Ypač iš jūsų. Tokių yra net 11.

 1. Neplanuoti biudžeto.
  Jei jūs nesate pratęs sudarinėti mėnesio ar metinio biudžeto, fiksuoti įplaukas ir išlaidas, greičiausiai pinigai iš jūsų piniginės kas mėnesį dingsta… kažkur. Įprotis švaistytis pinigais perkant viską, ko norisi, žinoma, malonus. Tačiau tokia praktika labai kerta per šeimos finansus: pirmiausiai neleidžia kaupti lėšų ateičiai.
 2. Gyventi skolon.
  Tai yra didžioji kone visų šeimos ūkių ir net valstybių finansinė problema. Mes nuolat perkam tai, už ką negalime susimokėti iš karto. O gyvenimas skolon mažina ateities pajamas. Tai labai blogas požiūris. Todėl labai svarbu su vaikais kalbėtis apie skolas ir kodėl gyventi su jomis nėra gerai.
 3. Viską daryti „kaip kiti“.
  Jei draugai turi, vadinasi, ir mums reikia nusipirkti. Jei jūs vadovaujatės šia taisykle, to iš jūsų mokosi ir jūsų vaikai. Vadinasi, ateityje jie pernelyg kreips dėmesį į aplinkinių nuomonę, o tai reiškia, kad svetimi žmonės netiesiogiai kontroliuos jų finansus ir paveiks išlaidas.
 4. Mokėti tik kortelėmis.mom-money
  Kad ir kaip bankai stengtųsi išstumti iš apyvartos grynuosius, tikrų popierinių ir metalinių pinigų ignoravimas silpnina „pinigų pojūtį“ ir trukdo tiksliai kontroliuoti išlaidas. Jei vaikas mato, kad tėvai nuolat už viską moka kažkokia stebuklinga plastikine kortele, jis užmiršta tikruosius pinigus ir vėliau nebesugeba tiksliai jų suskaičiuoti ir vertinti.
 5. Pirkti, nes… nusipelnėte.
  Ar yra buvę, kad kokį nors daiktą nusipirkote su mintimi, kad „labai labai jo nusipelnėte?“ Ko gero, taip, nes visi mėgstame pasilepinti. Tačiau labai svarbu, kad priežastis „aš to nusipelniau“ neatsirastų pernelyg dažnai ir bent kartais nusileistų kukliam „ar aš galiu sau tai leisti.“
 6. Niekada nekalbėti apie pinigus.
  „Kam su vaikais kalbėti apie pinigus, juk jie dar tokie maži?“ – taip mąsto dauguma tėvų. Tačiau toks požiūris iš pagrindų netikęs. Vaikas, su kuriuo tėvai niekada nekalbėjo apie pinigus ir iš kur jie atsiranda, užaugęs greičiausiai bus švaistūnas. Ir tai nebus jo kaltė.
 7. Gyventi šia diena.
  Gyvenimas trumpas, todėl gyventi reikia ryškiai. Ir tam leisti kuo daugiau pinigų. Dauguma taip pateisina savo bereikalingas išlaidas. Rodydami vaikams tokį požiūri į pinigus, jūs mokote juos gyventi šia diena ir negalvoti apie ateitį.Little girl plays with money
 8. Netaupyti ir neivestuoti.
  Jūsų šeimoje nėra taisyklės atsidėti pinigų ateičiai arba į ką nors investuoti? Tada būkite tikri, kad vaikai išmoks ir tai. Reiškia, suaugę jie nesugebės galvoti apie rytdieną ar apie ateitį apskritai. Juk investavimas tai ilgalaikiai tikslai. Bet ar bus jie patrauklūs žmogui, kuris nuo vaikystės buvo pratęs viską gauti čia ir dabar?
 9. Visada vaikščioti į išpardavimus.
  Tai, beje, vienas labiausiai paplitusių mitų, kuriais naudojasi rinkodaros specialistai, kad priverstų žmones kuo daugiau pirkti. Gali būti, kad kartais (labai išimtinais atvejais) išpardavimai tikrai leidžia sutaupyti, tačiau dažniausiai tai – spąstai patikliems pirkėjams, kad jie prisipirktų kuo daugiau daiktų, kurių jiems nereikia.
 10. Meluoti apie pinigus.
  Ar yra buvę taip, kad ką nors nusipirkę jūs prašydavote savo vaiko, kad nesakytų tėčiui / mamai? Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad čia nieko pavojingo: na, paprašiau vaiko pameluoti apie pinigus, kad išvengčiau konflikto… Tačiau, finansų ekspertų manymu, įprotis įtraukti vaiką į „finansines aferas“ baigsis tuo, kad vaikas vėliau pats pradės meluoti ir leisti pinigus šeimos nariams už akių.
 11. Apsimesti, kad pinigai neturi įtakos sveikatai.
  Bet koks ryšys su pinigais turi pasekmių sveikatai. Tai gali būti stresas nuo minties apie skolą bankui, ribotas galimybes padengti kreditą ar ką nors nusipirkti. Yra tik vienas vienintelis patikrintas būdas sumažinti negatyvų pinigų poveikį sveikatai – pradėti kontroliuoti savo finansus. Ir, žinoma, to išmokyti savo vaikus.

 

October 8th, 2015 by Goodwill Financial