10 patarimų renkantis Gyvybės draudimo naudos gavėją

Gal tai atrodo kaip dar vienas laukelis formoje, kurį reikia užpildyti, bet iš tiesų tai svarbus sprendimas. Šie patarimai padės Jums jį priimti lengviau.
1. Pagalvokite, koks šio draudimo tikslas. Jei norite užtikrinti šeimos gerovę, tai gali būti sutuoktinis arba kitas šeimos narys, jei siekiate apsaugoti verslą – patikimas verslo partneris.
2. žinokite alternatyvas. Naudos gavėju gali būti ne tik sutuoktinis ar vaikai, jais gali tapti vienas ar keli žmonės, Jūsų patikėtinis, pelno nesiekianti arba labdaros organizacija, netgi turtas.
3. Turėkite atsarginį variantą. Apsvarstykite situaciją, kad naudos gavėjas dėl tam tikrų priežasčių gali negauti išmokos arba jos atsisakyti, todėl pravartu numatyti ir kitą asmenį, kuris galėtų būti naudos gavėju.
4. Atnaujinkite informaciją pasikeitus aplinkybėms. Atsitikus svarbiems įvykiams gyvenime, nepamirškite, kad tai atsispindėtų ir Jūsų draudimo sąlygose. Pvz., jei sukūrėte šeimą, naudos gavėjas gali būti skirtingas nuo to, ką buvote nurodę anksčiau.
5. Tiksliai nurodykite naudos gavėjus. Kuo tiksliau nurodysite tinkamus asmenis, tuo mažiau klausimų kils.
6. Nenurodykite naudos gavėju nepilnamečio. Dažnai įstatymai nustato tam tikrus apribojimus nepilnamečiams disponuoti turtu – tai gali daryti jų globėjas, todėl būtina gerai apsvarstyti, kaip išvengti tokios situacijos, ir kad išmoka tektų tikrai tam, kam ji ir skirta.
7. Venkite situacijos netyčia apribodami naudos gavėjų teisę pasinaudoti kitomis jiems priklausančiomis teisėmis. Pvz., neįgaliems asmenims gali būti sumažinama jų gaunamų išmokų suma, todėl būtina įvertinti visus įstatymais nustatytus galimus apribojimus.
8. Testamento ir draudimo poliso suderinamumas. Prisiminkite, kad abu šie dokumentai yra ypač svarbūs ir sukelia teisines pasekmes. Todėl juose turi būti nurodoma esama Jūsų valia. Jei pakeičiate testamentą, gali būti, kad norėsite koreguoti ir draudimo poliso sąlygas ir numatytą naudos gavėją.
9. žinokite įstatymus. Pasitaiko situacijų, kai Jūsų sutuoktinio taip pat bus prašoma pasirašyti dokumentus. Dėl šių ar kitų Jums svarbių dalykų siūlome pasikonsultuoti su mūsų kompanijos darbuotoju, mes paaiškinsime, kokiomis sąlygomis gali būti prašoma kitų žmonių patvirtinimo.
10. Kas atsitiks, jei naudos gavėjas nebus nurodytas? Jei nenurodysite vieno ar kelių asmenų, išmoka bus skiriama turtui, tokiu atveju sprendimus priims teismas. Todėl, jei norite sprendimus priimti pats, laikas tuo pasirūpinti. Visais kilusiais klausimais Jums padėti yra pasiruošusi mūsų profesionalų komanda.

February 21st, 2018 by Goodwill Financial