10 klaidų, kurių galite isvengti pradėdami savo verslą

Niekada nėra malonu isgirsti naujienas, kad užsidarė dar vienas smulkus verslas. Ir dažniausiai tai atsitinka dėl vienos priežasties: ne laiku ir ne vietoje pradėtas ne tas biznis.

Jei galvojate pradėti nuosavą verslą, pasimokykite is kitų klaidų ir atkreipkite dėmesį į sias 10 dažniausiai daromų klaidų:

1) neturite verslo plano. Atsakyti į klausimą, ar Jums kilusi verslo idėja yra gera, gali tik verslo planas. Atrodo, kad jo parengimas užtruks ilgai ir pareikalaus pinigų bei įdirbio, bet tai tikrai atsipirks ateity ir ilguoju laikotarpiu padės Jums sutaupyti laiko ir pinigų.

2) darote tai, kas patinka. Gal ir skamba gražiai, bet gali būti pražūtinga. Todėl pasirenkant verslo kryptį geriau rinktis sritį, kurioje galite panaudoti turimus gebėjimus ir is to uždirbti. Tai, kas Jums patinka, visada galite daryti laisvalaikiu!

3) neatlikote rinkos tyrimo. Mama pasakė, kad Jūsų kepami pyragai skaniausi, o draugai, kad esate geriausias renginių vedėjas, todėl sią veiklą nusprendėte paversti verslu? Pries tai darant rekomenduojame atlikti rinkos tyrimą ir įsitikinti, kad Jūsų teikiamų paslaugų ar prekių reikės žmonėms, kurie pasiruosę už tai mokėti pinigus.

4) ignoruojate konkurenciją. Ar įvertinote, kad su savo verslu norite įeiti į rinką, kuri jau yra prisotinta, o gal tas pačias paslaugas ar prekes gerokai pigiau jau teikia kiti smulkūs verslininkai. Tirdami rinką ir konkurentus, pasinaudokite siais patarimais.

5) ignoruojate savo privalumus ir trūkumus. Visi jų turime, tačiau kartais kai kurios asmeninės savybės trukdo pasiekti gerų rezultatų versle. Pvz., nesate geras pardavėjas ar nemėgstate bendrauti su nepažįstamais žmonėmis, todėl būtent toks verslas gali būti ne visai tinkamas Jums, tačiau is kitos pusės, visada galite nusamdyti tokius darbuotojus, kurie turi būtent siam verslui reikalingas savybes.

6) klaidingai įvardijate, ką parduodate. Helena Rubinstein tapo turtinga ne dėl to, kad pardavinėjo veido kremą, bet siūlė pirkti grožį. Todėl jei siekiate sėkmingo verslo, turite sukurti unikalią pasiūlymo idėją.

7) neturite pakankamai pinigų verslui pradėti. Net 95 proc. verslų nenesa pelno pirmaisiais metais, o tai reiskia, kad Jūs ir Jūsų seima turi turėti pakankamai pinigų pragyvenimui ir verslui islaikyti, kol jis pradės augti ir nesti pajamų. Čia galite rasti daugiau informacijos apie dvi pagrindines verslo pradžios problemas ir jų sprendimo būdus.

8) neinvestuojate į marketingą. Niekas be seimos ir draugų nesužinos apie Jus, jei aktyviai nesireklamuosite. Reklamuokitės dar nepradėję veikti, susikurkite marketingo planą, pradėkite marketingo kampanijas, naudokitės marketingo strategijų kūrimo, efektyvių pardavimų patarimais, nemokamomis marketingo strategijomis, socialinės medijos kanalais,

9) neisnaudojate online marketingo. Vienokiu ar kitokiu būdu Jūsų verslas taip pat turi būti ir internete. Galite isnaudoti Facebook arba LinkedIn teikiamas galimybes, tačiau verta pamąstyti apie tai, kad Jūsų tinklalapis būtų prieinamas kiekvienam, ieskančiam paslaugų ar prekių, kurias teikiate. Pasirūpinkite, kad Jūsų verslas būtų matomas skirtingose interneto direktorijose, taip pasinaudokite patarimais, kaip susikurti Socialinės Medijos planą ir pasiekti daugiau potencialių klientų.

10) stengiatės viską daryti pats. Net jei turite visiskai smulkų verslą, pačiam visko padaryti neįmanoma. Ar tikrai sugebėsite pats tvarkyti buhalteriją, spręsti su mokesčiais susijusius klausimus? Todėl siūlome pagalvoti, kokias užduotis galite deleguoti kitiems ir pasinaudoti patarimais, kaip tai padaryti.

Net jei ir ruosiatės savo verslą pradėti ateityje, prisiminkite, kad tai procesas, kuriam reikalingos ne tik pradinės investicijos, darbas, bet ir apsauga nuo netikėtų problemų. Pasirinkti, kuris draudimas Jums reikalingas ir padėti nuspręsti dėl labiausiai Jums tinkančio varianto, visada padės GoodWill Financial profesionalai!

May 23rd, 2016 by Goodwill Financial